Skleněné zábradlí

samonosne sklenene zabradli-1Pro vaše nové schodiště navrhneme vzdušné a bezpečné skleněné zábradlí. Promyslíme každý detail, který společně s ostatními vytvoří dokonalé řešení. Zábradlí také vyrobíme a zajistíme jeho odbornou montáž.

 • Díky profesionálnímu přístupu snadno proměníme vaše představy o moderním interiéru ve skutečnost
 • Zaměřujeme se na kompletní realizace zábradlí ze skla – od návrhu, přes výrobu až po montáž

Celoskleněné zábradlí není jen designovým prvkem. Zajišťuje bezpečí při pohybu na schodech a chrání proti pádu, vše dle normy ČSN 74 3305. Díky vrstvenému a zároveň kalenému sklu je také maximálně bezpečné. Navíc propouští více světla, má vyšší odolnost proti poškození a snadno se udržuje.

 
 

Bezpečnost na prvním místěthumb celosklenene samonosne zabradli-1

Naše skleněná zábradlí splňují přísné bezpečnostní požadavky. Na jejich výrobu používáme vrstvené (VSG) a zároveň kalené (ESG) sklo, které je složené ze dvou skel a bezpečnostní fólie. Právě tato fólie zajistí v případě rozbití skel částečnou celistvost zábradlí. Díky tomu bude nouzově plnit svou funkci ochrany proti pádu z výšky i po rozbití.

 • Pro většinu zábradlí používáme kalené tak vrstvené sklo. 
 • Výška zábradlí je obvykle 90–110 cm od čisté podlahy. Přesnou výšku určíme podle hloubky volného prostoru pod schodištěm a podle vás, abyste se před zábradlím cítili bezpečně.
 • Celoskleněné zábradlí na schody můžeme navrhnout jak s kovovými, tak dřevěnými madly, nebo bez nich. Záleží jen na vašich požadavcích.

sklenene-zabradli-Zlin-GLASS VISIONJakou tloušťku skel používáme?

Pro samonosná skleněná zábradlí v interiéru obvykle používáme sklo 2 x 8 mm v kombinaci s bezpečnostní fólií. Pokud se jedná o veřejné prostory, vyžadují normy zábradlí ze skla 2 x 10 mm (případně 2 x 12 mm) a bezpečnostní fólie.

V případě celoskleněného zábradlí, které je kotvené mezi nerezové sloupky, lze použít i sklo o menší tloušťce (například 2 x 4 mm nebo 2 x 5 mm) opět v kombinaci s bezpečnostní fólií.

Tloušťku skel vybíráme vždy individuálně podle velikosti zábradlí i jeho použití.

Proč zábradlí od nás?

 • Krásu skleněných prvků přinášíme do interiérů od roku 2008
 • Rozmanitá nabídka typů skel, pískovaných dekorů a kování
 • Víme, jak navrhnout a realizovat 100% bezpečné zábradlí
 • Výsledky naší práce si můžete prohlédnout v referencích
 • Nezávazné poradenství a konzultace v místě realizace
   

Možnosti kotvenísklenene-zabradli-glass-vision

Samonosné zábradlí nejčastěji kotvíme na bodové nerezové terče nebo do podlahy pomocí speciálních profilů ve tvaru „U". Oblíbeným způsobem kotvení jsou také nerezové sloupky, mezi které umístíme skleněné výplně. Samozřejmě lze v jednom projektu využít i kombinaci uvedených možností.

Provedení na nerezové terče

Naše nejčastější realizace. Každé sklo zábradlí je podle své velikosti osazeno na odpovídajícím množství nerezových terčů. Terče mohou být kulaté nebo hranaté nejčastěji o rozměru 50x50 mm, vetšinou z broušené nerezi, ale i s libovolně barevným odstínem dle vzorníku RAL. Nejčastěji jsou nakotvené v konstrukci schodiště či stropu na svornících. Sklo má pro co nejlepší údržbu od konstrukce vzdálenost 34 mm. Dle požadavků lze vyrobit i atypické terče dle potřeby. S pomocí terčů lze realizovat zábradlí jak na rovných galeriích, tak i na šikmých ramenech (schodištích).

Provedení mezi nerezové sloupky

Skleněné zábradlí kotvené mezi nerezové sloupky nabízíme v několika variantách. Sloupky mohou být kulaté (např. o průměru 42 mm), hranaté (nejčastěji o velikosti 40 x 40 mm), s horním madlem ze dřeva/nerezu nebo i bez madla. Zábradlí lze ukotvit na rovné galerii i šikmých ramenech schodiště.

TIP: Pokud se rozhodnete pro madla a schodišťové stupně ze dřeva, doporučujeme konzultovat výrobu zábradlí s vaším truhlářem. Díky tomu zajistíte, aby měla madla stejný odstín jako schodiště.

Provedení do hliníkového U-profilu

Hlavní výhodou U-profilů je možnost jejich zapuštění do podlahy. Pokud si celoskleněné zábradlí objednáte včas, zajistíme osazení U-profilů ještě před vylitím podlah a položením krytiny. Ve výsledku tak bude z každého profilu vidět pouze jeho horní hrana.

V případě již hotových podlah instalujeme U-profily z vrchu na čistou podlahu, z boku stropu nebo na jiné místo podle vašich požadavků.

Cena skleněného zábradlí

Pro každého klienta navrhujeme jedinečné řešení na míru jeho požadavkům a dispozicím interiéru. Cenu proto můžeme orientačně určit po zaslání projektu nebo telefonické konzultaci s vámi.

Přesnou cenu za skleněné zábradlí se dozvíte po osobní prohlídce přímo v místě realizace. Pokud chcete zjistit více informací, vyžádejte si nezávaznou kalkulaci.

Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Nesprávný formát
Nahoru