Skleněné obklady

skleneny-obklad-glass-visionModerní design, široká nabídka odstínů a další výhody

Skleněné obklady za kuchyňskou linku se stávají nedílnou součástí moderního interiéru. Jejich největší výhodou je v podstatě bezespáré provedení až do délky 3 500 mm. Obklady do kuchyně jsou velice praktické a zaručují snadnou údržbu.

Zajišťujeme kompletní realizaci skleněných obkladů od zaměření, zpracování technické dokumentace až po samotnou montáž.

Sklo za linku je možné vybírat ze vzorníku RAL K7, který obsahuje 210 odstínů barev. Pokud máte vybranou barvu NCS, jsme schopni vyrobit i obklad za linku na základě tohoto vzorníku.

 

 

Kalené (ESG) vs nekalené sklo

Skleněný obklad za linku dodáváme výhradně v kaleném (tepelně odolném) provedení. Sklo je upraveno tak, aby vydrželo vysoké teploty, kterým v kuchyním musí čelit. Pokud bychom zvolili variantu nekaleného skla (lacobel), dříve či později sklo praskne. Další výhodou kaleného skla je, že jeho odolnost proti nárazu je 5x větší oproti nekalenému sklu.

Sklo Lacobel je tabulové sklo, na kterém je již výroby nanesena barva. Na rozdíl od kaleného skla, kde je možné vybrat z 210 odstínu barev, u lacobelu se bavíme pouze o 25 standardních odstínech. Skleněné obklady z lacobelu se dodávají pouze o tl. 4 mm. Jejich odolnost vůči nárazu je několikanásobně menší a neodolávají teplu, které vzniká při vaření. Kalené sklo za linky dodáváme v tloušťce 6mm.

Float čirý nebo Float extra čirý? (diamant, crystal, ...)Float-vs-diamant-glass-vision

Aby byl výsledný efekt skleněného obkladu co nejlepší, světlé odstíny dodáváme na extra čirém skle, které nezkresluje odstín výsledné barvy. Standardní čiré sklo float čirý je lehce zabarvené do zelena a výsledný odstín barvy bývá zkreslený – neodpovídá tedy vybrané barvě ze vzorníku RAL. Pouze pokud byste vybrali tmavší odstín skleněného obkladu, můžeme zvolit standardní sklo float čirý.

Zaměření, výběr skla a odstínu, montáž

Vzhledem k tomu, že každá kuchyň je atypická je nutné každou kuchyň přesně zaměřit.

Samotný výběr odstínu skla nejvíce záleží na zákazníkovi a odstínu jeho kuchyně. Nedá se tedy říci, který odstín se dodává nejčastěji. S výběrem odstínu Vám rádi pomůžeme.

Při zaměřování máte čas zkonzultovat a vybrat s technikem správný odstín barvy. Po přesném zaměření a výběru proběhne samotná výroba skla a následná profesionální montáž.

Digitální potisk

Dodáváme i obklady s digitálním potiskem. Digitální potisk je technologie, kdy je možné sklo potisknou libovolnou barevnou či černobílou fotografií. Je tedy možné pro potisk skla dodat vlastní fotografii, vybrat si z naší databáze nebo z internetové databáze shutterstock.com z které jsme schopni Vám fotografii dodat a vytisknout dle vašich představ.

Potisk skla je možné umístit i za plynový sporák, barva je natištěna na skle a teplotnímu náporu odolává. Tisk skla je umístěn ze zadní strany skla a následně přelakován, nemusíte tedy mít strach z poškrábání.

Na digitální potisk děláme vždy po zaměření jednoduchou vizualizaci, abyste věděli, jak bude vypadat finální výsledek. Nemusíte se tedy bát, že výsledek bude jiný, než očekáváte.

Cena skleněného obkladu za linku

Jak jste se jistě dočetli výše, cena za linku záleží na mnoha faktorech, a proto nejsme schopni vytvořit ceník, podle kterého by šlo definovat přesnou cenu za skleněný obklad. Proto prosím pro cenovou nabídku použijte náš poptávkový formulář, kdy provedení skleněného obkladu s Vámi rádi probereme a následně vytvoříme cenovou nabídku. Můžete také nahlédnout do našeho orientačního ceníku skleněných obkladů.

Pro co nejpřesnější nabídku prosím uveďte rozměry jednotlivých skel, počet zásuvek (dvoj zásuvka = 2x otvor – 2x zásuvka) a místo realizace.

Cena je za všechny odstíny barev stejná, pouze se může lišit podkladové sklo (Float čirý x Float extra čirý), pokud tedy již nyní máte představu, jakou barvu bude Váš skleněný obklad mít – uveďte ji prosím.

obklad-ze-skla-glass-visionVýhody skleněných obkladů:

  • Snadná údržba
  • Bezespáré provedení až do délky 3 500 mm
  • Moderní vzhled
  • Možnost výběru až z 210 odstínů barev – vzorník RAL K7
  • Stálý odstín – barva ani po několika letech nemění svůj odstín

Nevýhody skleněných obkladů:

  • Oproti keramickému obkladu vyšší pořizovací cena
Jedinečný a výjimečný
prostor pro vás
Sdělte nám své představy
Toto pole je povinné Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát

Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné Toto pole je povinné
Nesprávný formát
Nahoru